نهال زردآلو پرتقالی

نهال زردآلو پرتقالی
ارقام نهال زردآلو نهال میوه

نهال زردآلو پرتقالی

زردآلو از میوه های پر خاصیتی می باشد که استفاده از آن می تواند بدن افراد را نسبت به برخی از بیماری ها مصون نگه دارد.

همچنین برای درمان بسیاری از بیماری ها می توان از این محصولات به صورت خشک شده و یا تازه استفاده نمود.

با توجه به این ویژگی های منحصر بفرد در زردآلو اغلب باغداران به دنبال کاشت و بهره برداری از ارقام مختلف این درختان خواهند بود.

امروزه شاهد ارقام مختلفی از این نهالها با کیفیتهای میوه ی متفاوت خواهیم بود. یکی از نهال های بسیار قابل توجه نهال زردآلو پرتقالی می باشد.

این نهال با برخورداری از شرایط مخصوص و مناسب ،می توانند درختان بسیار مناسبی برای بهره برداری به شمار آیند.

 

خصوصیات نهال زردآلو پرتقالی

یکی از خصوصیات بسیار مهم در این درختان ، پیوندی بودن آنها خواهد بود. این نهال ها به صورت اصلاح شده و پیوندی مورد استفاده ی باغداران قرار می گیرند.

از این جهت ارتفاع کمی خواهند داشت. با توجه به این خصوصیات درختان می توان گفت که نهال زردآلو پرتقالی نه تنها از میزان باردهی بسیار بالایی برخوردار می باشد،

بلکه کیفیت و طعم این محصولات نیز بسیار مطلوب و ایده آل خواهد بود. عمر مفید و اقتصادی در این درختان اغلب ۲۵ سال خواهد بود.

این درختان از جمله درختان مقاوم شناخته شده اند.مقاومت چشمگیر این نهال ها نسبت به سرمای بهاره سبب کیفیت بسیار بالا در محصولات آنها گشته است.

تحمل سرمای زمستان در نهال زردآلو پرتقالی بسیار قابل توجه می باشد. سرمای ۲۵ الی ۳۰ درجه سانتی گراد زیر صفر می تواند خسارات جبران ناپذیری را برای محصولات در بر داشته باشد.

تحمل گرمای تابستان نیز در این درختان تا دمای ۳۵ درجه بالای صفر خواهد بود. دمای بسیار بالا نیز موجب سوختگی برگ ها و همچنین پایین آمدن کیفیت در محصولات می گردد.

هرس مناسب در این درختان نیز بسیار مهم و ضروری می باشد. هرس فرم دهی و هرس باردهی با توجه به نیاز درختان و همچنین صلاحدید باغداران امکان پذیر خواهد بود.

باغداران باید از آسیب دیدن بدنه ی این درختان تا میزان چشمگیری مراقبت نمایند.

صدمه دیدن تنه ی این درختان موجب آسیب دیدگی و همچنین آفت زدگی در آنها می شود. نیاز به سم پاشی در این درختان با توجه به نوع آفات و باکتری ها متفاوت خواهد بود.

 

شرایط محیط کاشت نهال زردآلو پرتقالی

برای اینکه باغداران از میزان باردهی چشمگیر و همچنین کیفیت بسیار بالا در محصول برخوردار شوند، باید به شرایط محیط کاشت توجه ویژه ای مبذول نمایند.

خاک مناسبی که دارای زهکشی ایده آل و همچنین سبک و قابلیت نفوذ بالایی داشته باشد می تواند بهترین خاک برای کاشت این نهال ها باشد.

خاک های مرطوب هرگز خاک مناسبی برای رشد این درختان نخواهند بود. اغلب خاک های گرم و خشک مناسب ترین بستر برای رشد این نهال ها به شمار می روند.

شرایط اقلیمی مناسب برای این نهال ها دمای معتدل و گرم خواهد بود . این نهال ها در سال اول کاشت ،نیاز به آبیاری فراوانی خواهند داشت.

آبیاری مناسب که نه بسیار زیاد و نه بسیار کم باشد می تواند بر روی طعم و کیفیت میوه ها بسیار موثر باشد. استفاده از گرده افشان برای این درختان مناسب خواهد بود.

در نظر گرفتن فواصل کاشت نیز می تواند تا میزان بسیار بالایی بر روی عملکرد درخت در هکتار تاثیر گذار باشد .

فواصل کاشت ۴*۴ می تواند بهترین فاصله گذاری برای این درختان باشد. از جمله عوامل مهم دیگر که نقش بسزایی در عملکرد میوه در این درختان خواهد داشت،

استفاده از کود دهی مناسب و ایده آل خواهد بود. کود دهی سبب درشتی و کیفیت بسیار بالا در محصولات می گردد.

خرید نهال زردآلو پرتقالی

در انتها میتوانید برای خرید نهال زردآلو پرتقالی و اطلاع از قیمت نهال زردآلو پرتقالی از طریق تلفن های اعلام شده

با نهالستان آرمان هاشمی (آران نهال) در ارتباط باشید و سفارش خود راثبت نمایید.

2.8/5 - (22 امتیاز)

از طریق فرم زیر می توانید سفارش خود را ثبت کنید

کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

فرم جستجو

انواع نهال